PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=302429}

Listy z Iwo Jimy

Letters from Iwo Jima
7,6 35 918
ocen
7,6 10 1 35918
6,8 12
ocen krytyków
Listy z Iwo Jimy
powrót do forum filmu Listy z Iwo Jimy

film jest niezly ale brakuje mi w nim paru rzeczy: odniesienia w czasie tzn bitwa trwala 40 dni czego wogole nie dalo sie odczuc (pomimo ze film byl nieco przydlugawy); druga wazną rzecza bylo to ze nie zostala ukazana ilosc ofiar po jednej i drugiej stronie co wg mnie powinoo byc priorytetem w dramatach wojennych.

ocenił(a) film na 8
lemonm

To są dwa bardzo prawdziwe zdania. W filmie można odnieść wrażenie, że bitwa trwała 2dni, a była to przecież ponad miesięczna rzeź - prawie 30tyś zabitych po obu stronach!!! Dodatkowo dość drażniący jest główny bohater - pierkarz, nie potrzebnie wprowadza różne wątki humorystyczne...

ocenił(a) film na 6
maciasty

ja odniosłem wrazenie ,ze japończyków było ze 100 ( nie więcej)

ocenił(a) film na 10
lemonm

Dla mnei film nie był przydługi. Ani tym Bardziej humorystyczny. Ni epoweim nie odczułem tego iż bitwa trwałą ponad miesiąc a i miałem wrażenie iż Japończykow jest niecała setka, gdyz w scenach grupowych było ich zawsze około 30 mozę 40 więc takiej "epiczności" bitwy nie dało się odczuć, no może wtedy gdy byłą scena z flotą aliancką.
Film ciekawy pouczający, dający dużo do myślenia, może nie doskonały ale za to o wiele lepszy niż to co teraz wychodzi ze stajni pod nazwą Hollywood. Płętując: Więcej takich filmów. :) Pozdrawiam raven69

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones