PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=302429}

Listy z Iwo Jimy

Letters from Iwo Jima
7,6 35 918
ocen
7,6 10 1 35918
6,8 12
ocen krytyków
Listy z Iwo Jimy
powrót do forum filmu Listy z Iwo Jimy

6/10

ocenił(a) film na 6

Patrząc na wasze komentarze oceniacie ten film ciągle porównując go z innymi. Dziwnie wygląda to wasze dziecinne przekomarzanie - ''lepszy,lepsiejszy,najlepsiejszy ;D''.

Do mnie film nie trafił, zabrakło tu przedewszystkim bohatera z którym widz mógłby się utożsamić. Być może dlatego nie wzbudził we mnie żadnych emocji, choć wiele scen tego filmu wykreowane było tylko po to by owe pobudzić w widzu (nawet smutna muzyka w tle tu nie pomaga). Pojawiają się gdzie nie gdzie przebłyski mądrości/przemysleń o bezsensie wojny, czego szczytem jest uświadomienie sobie przez oblężonych o człowieczeńswie atakowanych...ehhh - to wszystko już gdzieś było.

Dla mnie przedwszystkim zawiodła reżyseria. Eastwood starał się skupić głównie na żołnierzach według schematu z cienkiej czerwonej lini, co mu się absolutnie nie udało. Same zdjecia natomiast zasługują na uznanie, wysaturowane obrazy nadają niezwykłego klimatu. Za to głównie 6/10

ocenił(a) film na 9
bjorker

Zabrakło bohatera ?? Kurybaiashi... bardzo dobrze zagrana postac generała z którego mozna czerpac wiele ciekawego podejscia do zycia

Niczego nigdzie nie było. Firm oparty jest na faktach autentycznych wiec nie mozna rozpatrywac go w takiej sytuacjii.

Reżyseria oczywiście na bardzo wysokim poziomie a skupienie na żołnierzach wyszło znakomicie.

Takie jest moje zdanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones