PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=302429}

Listy z Iwo Jimy

Letters from Iwo Jima
7,6 35 911
ocen
7,6 10 1 35911
6,8 12
ocen krytyków
Listy z Iwo Jimy
powrót do forum filmu Listy z Iwo Jimy

Dobry film.

użytkownik usunięty

Naprawdę świetny, wojenny film. Niezwykły klimat. Mam wrażenie, że lepszy od "Sztandaru chwały". I oczywiście świetny w swojej roli Ken Watanabe.

ocenił(a) film na 9

Dobre kino... Film zdecydowanie lepszy od "Sztandaru Chwały"...

użytkownik usunięty
Dobrodziej

Bardzo dobry film. Jak zacząłem oglądac... i zobaczyłem TĄ WYSPĘ to od razu skojarzył mi sie FLAG OF OUR FATHERS, poźniej te same sytuacje (samobujstwo za pomocą granatów) a na końcu - Reżyseria CLINT EASTWOOD.

Dwa spojrzenia, na tą samą, bezsensowną rzeź i dramat tysięcy żołnieży, popchnietych do walki przez kogoś kto siedzi wyżej. Cześc ich pamięci.

Wojna to nie zabawa. W tamtym Japończycy prawie nie mieli twarzy, w tym Amerykanie.

Dobry film, pokazujący, jak czuli się w tej sytuacji osamotnieni obrońcy Iwo Jimy.

ocenił(a) film na 9

Eastwood ukazał, że nic nie jest czarne lub białe: wojna jest dramatem dla wszystkich walczących stron...

ocenił(a) film na 10
Bismarck

"Eastwood ukazał, że nic nie jest czarne lub białe: wojna jest dramatem dla wszystkich walczących stron..."

Zgadzam się w 100%. To mi się podobało w tym filmie, że w przeciwieństwie do większości amerykańskich filmów wojennych nie oceniał żadnych stron. A nakręcenie dwóch filmów z perspektywy Amerykanów i Japończyków wzmocniło ten efekt.

ocenił(a) film na 8

Świetny film a "Sztandaru chwały" to mu nawet do pięt nie dorasta .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones