PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=302429}

Listy z Iwo Jimy

Letters from Iwo Jima
7,6 35 904
oceny
7,6 10 1 35904
6,8 12
ocen krytyków
Listy z Iwo Jimy
powrót do forum filmu Listy z Iwo Jimy

Ja bym zaczął od "Listów z Iwo Jimy" bo według mnie to znacznie ciekawszy film, bardziej wojenny, również skupiający się na dramacie pojedynczych walczących żołnierzy, zwykłego poborowego szeregowca i generała. Przeciwnie jednak do "Sztandaru Chwały" dramat ten nie rozgrywa się w większości na zapleczu wojny lecz na pierwszej linii frontu na samej wyspie ogarniętej krwawą bitwą. W "Listach z Iwo Jimy" główni bohaterowie kilkukrotnie tylko wracają wspomnieniami do wydarzeń wcześniejszych sprzed trafienia na wojnę i front, natomiast w "Sztandarze Chwały" sytuacja wygląda odwrotnie, Być może dlatego "Listy z Iwo Jimy" posiadają według mnie znacznie bardziej wartką akcję i oglądało mi się je lepiej, fabuła bardziej mnie wciągnęła. Mimo to "Sztandar Chwały" również na pewno warto zobaczyć, bo według mnie i nie tylko obie części filmowej bitwy o Iwo Jimę można spokojnie zaliczać do jednych z najlepszych filmów wojennych w dziejach kina.

ocenił(a) film na 7
Krzychu0800

Myślę,że kolejność nie ma znaczenia. Ja najpierw zobaczyłem Sztandar Chwały,dopiero później Listy Z Ivo Jimy. Oba dzieła mają ze sobą wiele wspólnego,są nawiązania i ukłony,jednak są tak skonstruowane,że każdy z widzów,bez uprzedniego zaznajamiania się z którąkolwiek częścią,powinien zrozumieć każdą z nich

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones