PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=302429}

Listy z Iwo Jimy

Letters from Iwo Jima
7,6 35 918
ocen
7,6 10 1 35918
6,8 12
ocen krytyków
Listy z Iwo Jimy
powrót do forum filmu Listy z Iwo Jimy

wg mnie jest to wspaniały film poświęcony bohaterskiej postawie żołnierzy japońskich, którzy byli (co wspaniale pokazane jest w filmie) zwykłymi ludźmi, wciągniętymi w wir wojny, zmuszonymi do pozostawienia swych rodzin dla idei jakiegoś szaleńca. Osobiście podziwiam ich odwagę, która z pewnością nie jest głupotą...

ocenił(a) film na 10
pyniu85

Dla mnie arcydzieło.Film który pokazuje że czym starszy nasz twardziel reżyser tym lepszy -jak wino.Dla mnie arcydzieło! Powinni ten film pokazywać w szkołach dla młodzieży średnich szkół w ramach lektur obowiązkowych i mówię to poważnie 10/10

pyniu85

"Osobiście podziwiam ich odwagę" to nie była odwaga tylko Lęk przed zhańbieniem siebie i rodziny.

ocenił(a) film na 8
polukr

... odwaga i lęk idą ze sobą w parze... człowiek, który jest odważny z pewnością również odczuwa lęk, w przeciwnym przypadku może mieć coś nie po kolei :) zniesławienie i zhańbienie rodziny był z pewnością czynnikiem motywującym... Jedno jest pewne byli to ludzie bardzo odważni więc się z Tobą nie zgadzam...

pyniu85

Polecam książkę "Samuraj" napisaną przez japońskiego pilota Saburo Sakai. Można się naprawdę wiele dowiedzieć. o japońskim społeczeństwie z tamtego okresu. Mamy też niezwykła sposobność dowiedzieć się co czuł pilot "kamikaze" bo Saburo Sakaj brał udział w jednej z pierwszych misi "kamikaze" ale zawrócił . I to było jednym z największych jego aktów odwagi....zawrócenie z misji samobójczej.

ocenił(a) film na 8
polukr

Dziękuje być może przeczytam, pilot kamikaze w trakcie misji samobójczej musiał naprawdę przeżywać skrajne uczucia, z jednej odczucie dumy, honoru dla siebie i rodziny a z drugiej zwykły strach przed śmiercią... Normalny człowiek nie powinien bać się niczego bardziej niż śmierci. Tutaj jest dobry moment na konkluzję... to lęk dodaje człowiekowi odwagi, strach jest naturalnym bodźcem do określonego działania, więc można uznać, że strach i odwaga to wartości w pewnym sensie komplementarne.

pyniu85

"z jednej odczucie dumy, honoru dla siebie i rodziny"
Naprawdę polecam przeczytać tą książkę. Saburo Sakai nie pisze o żadnej dumie czy honorze w czasie tego lotu.

polukr

Nie zauważyłem, aby ten film gloryfikował postawę Japończyków. On ją wg mnie tylko obrazuje, a nie ocenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones